Nekonečná Touha- 1.Kapitola

17. března 2009 v 21:21 | Shadowicek |  Moje povídky

Layla se probudila.Rozhlídla se po pokoji a uviděla postel,stůl,dvě skříně a na zemi u skříně ležela železná krabička.Napadlo jí,že by se mohla podívat kde je,ale neudělala to.Zvedla se a šla ke stolu.Jediné co na něm viděla byl jen prach a jedná vyhořelá svíce.Potom šla k první skříni.Uchopila kličku,ale dveře se na ní začaly padat.Naštěstí uskočila včas takže jediné co dveře udělaly bylo,že spadli na zem s hlučnou ránou.
´´ufff´´Layla ze sebe nedokázala vyloudit víc.Nahlédla proto do skříně. Spatřila plno nádherných šatů.Vzala si jedny a přiložila je k tělu.´´Vypadáš jako princezna´´řekl burácivý hlas,který Laylu vyděsil.Pomalu se otočila za hlasem.Spatřila urostlého vousatého pána.´´Víš jaks mi nahnal strach Erný?´´řekla s úlevou Layla.´´Copak,copak?Hrdinka se bojí?´´Zasmál se Erný.´´Srandičky,srandičky,ale tebe přejde smích až nás najdou´´řekla smutně Layla.Erný jen přikývl a mlčel.´´Heleď? ´´začala Layla.Erný na ní pohlédl.´´Co je to v té krabici´´ukázala na železnou krabičku.´´Nevím,asi jí tu nechaly ti před námi.´´řekl s nezájmem Erný a začal ukládat dřevo do krbu.Já bych to tak chtěla vědět.Hmmmmm.Ach jo proč vlastně nemůžeme žit jako ostatní.Včera jsme byly jinde,dnes jsme jinde a zítra taky odjedeme. Pomyslela si Layla. Šla k druhé skříni a nakoukla dovnitř.Spatřila sedlo,uzdečku,ohlávku a jiné věci pro koně.´´hele co jsem našla´´zavolala na Ernýho a mávala při tom ohlávkou.´´Šikulka,asi se nám to ale hodit nebude,nemáme koně´´řekl Erný a dál ukládal polena.No a zase jedna věc.Nemáme koně,nemáme stálý dům a co ještě.Pomyslela si zase Layla a šla ke krabičce co jí zaujala už na první pohled.Zkusila jí otevřít,ale nešlo to.Krabička byla na klíček.A proto začala klíček hledat.Našla ho pod postelí. Tady jsi ty uličníku. Pomyslela si a šla ke skřínce.Zasunula klíček a otočila.Zvuk Layle napověděl že skřínka je otevřená.Plná napjetí skřínku otevřela.Uviděla tam Kointy.(jejich měna)Napočítala jich 5837.´´Erný,Erný´´začala hulákat Layla.´´Co je dítě,stalo se něco?zeptal se strachem Erný.´´našla jsem 5837 Kointů´´řekla radostně Layla.´´Super,tak to máme na jídlo a pití a na koupení osla´´řekl Erný a už se chystal že si od Layly peníze vezme když v tom uslyšely lidské výkřiky.´´
´´Schovej se třeba já nevím.Jo vyběhni co nejrychleji ven a jak jsem tě to učil se schovej na stromě.Snad dá matka země a nenajdou tě.´´řekl rychle Erný a postrkával Laylu k zadnímu východu.´´A co ty?´´zeptala se roztřeseným hlasem Layla.´´O mě se neboj.Tak už utíkej´´Layla se naposled na Ernýho ohlédla a potom zmizela v koruně stromu.Ať jí matko přírodo nenajdou.Pomyslel si Erný.Layla slyšela,že někdo bouchá na dveře jejich nového domova.Uslyšela také zděšený výkřik,který nepochybně patřil Ernýmu. Layla zavřela oči.Přála si,aby mohla vrátit čas.Lidé odjížděly pryč. Jelikož byla elfem,uslyšela v dálce Ernýho hlas.´´Nepřemýšlej jak mě zachránit.Žij dál´´.Layla by mu odpověděla ale to by se prozradila.Věděla že Erný už někoho na koho volal prozradil a tak radši nechtěla zhoršovat situaci.Potom uslyšela jen zpěv ptáku, cupitání králíčku a stádo srnek,jak se poklidně pasou na louce u lesa.Layla slezla ze stromu.Bylo jí zle.Vrátila se do chalupu s obavami,že už tu nemůže být.Lidé by se vrátili.Na sto procent chtěli vypátrat toho,na koho Erný volal.Strčila peníze do kapsy od kápi,vzala si do rukou několik šatů,s úmyslem je potom prodat a vydala se pryč.
Šla klidnou lesní cestou,když v tom se před ní objevila elfská dívka,asi o dva roky starší než Layla.´´ahoj´´začala nejistě Layla.´´a ahoj j j já jsem Lusy.A kdo si ty?´´řekla Lusy.´´já jsem Layla. Je mi 17 a kolik je tobě?´´začala už klidnějším tonem Layla.´´mě je 18´´potom se Lusy odmlčela.Chvíli se na sebe dívky dívaly a potom ticho rozhostila Lusy.´´ehm a co tu děláš.Znám spoustu elfů z tohoto lesa ale tebe ne.´´řekla a pohledla přitom na Laylu. Mám jí to říct.Ale ne dyť jí ani neznám.Nic říkat radši nebudu.Pomyslela si Layla a řekla.´´jsem tu nová přistěhovaly jsme se sem nedávno a nikoho tu neznám nechceš se skámošit a obeznámit mě jak s krajinou,tak s elfama?´´zeptala se Layla s domněním že jí Lusy odpoví přátelským tonem.Opak byl pravdou.´´j já promiň ale nechci se zahazovat s elfama,kteří nejsou na žebříčku popularity´´řekla Lusy,otočila se a šla směrem na jich.Já že nejsem na žebříčku popularity?Pchá,kdybys tak ty náno věděla kdo jsem.Potom se Layla vydala neslyšně za Lusy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama